صفحه اصلی عایق بندی

عایق بندی

عایق بندی - عایق بندی حرارتی , عایق بندی صوتی , عایق بندی حرارتی ساختمان

عایق بندی عایق بندی فرایند عایق ساختن است که می توان آن را بر روی مکان های مختلف و به شیوه های متفاوتی اعمال کرد.

عایق بندی حرارتی

عایق بندی حرارتی از موارد مهم در ساختمان است که باعث کاهش مصرف انرژی میشود. بهترین روش عایق بندی حرارتی استفاده از عایق الاستومری است. 

عایق بندی صوتی

عایق بندی صوتی تنها با استفاده از عایق های الاستومری صوتی مناسب صورت میگیرد. عایق بندی صوتی مناسب باعث کاهش چشمگیر انتقال صوت میگردد.

عایق بندی حرارتی ساختمان

عایق بندی حرارتی ساختمان از موارد مهم در ساختمان است که باعث کاهش مصرف انرژی میشود. بهترین روش عایق بندی حرارتی ساختمان استفاده از عایق الاستومری است.  

عایق کاری

همیشه طبقه‌های زیرزمین یا همکف یک سازه در تماس با خاک مرطوب و نمناک است. به جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از نفوذ و رشد قارچ و باکتری به ساختمان ، عایقکاری این مناطق از اهمیت برخوردار است. عایق رطوبتی لایه‌ای پیش ساخته است که به وسیله آن از نفوذ نم و رطوبت جلوگیری می‌شود. در روش‌های سنتی برای عایق کاری رطوبتی از قیر و گونی استفاده می‌شده است. اما روش‌های نوینی نظیر استفاده از رزین اپوکسی ، ورقه‌های نازک پلی تن و عایق‌های الاستومری نیز امروزه رونق فراوان دارند. یکی از مشکلاتی که در دنیای امروز برای ساخت و ساز و ساختمان ها وجود دارد و عایق کاری رطوبتی آن را حل کرده است ، رطوبت و نم است عایق کاری رطوبتی دیوار و سقف ساختمان باعث جلوگیری از آسیب به ساختمان میشود و نشت رطوبت به ساختمان که باعث از بین رفتن سازه و زیبایی میشود را حذف میکند. عایق کاری استخر نیز از مسائل مهم در ساختمان است چرا که آب به مقدار زیاد و برای مدت طولانی در استخر وجود دارد و کوچکترین خطا در عایق کاری استخر سبب نشت آب و آسیب به ساختمان میشود. عایق کاری رطوبتی دیوار در واقع استفاده از پوشش هایی است که به صورت لایه ای تولید می شود و با سایز و طول و عرض مورد نیاز مشتریان مورد استفاده قرار میگیرد. عایق کاری رطوبتی انواع مختلفی دارند و از گذشته های دور تا به حال از انواع عایق های رطوبتی با ترکیبات مختلف در ساختمان سازی استفاده میشود. عایق های رطوبتی برای عایقکاری داخل ماشین نیز به کار میرود که از نشت آب به درون ماشین جلوگیری میکند. در واقع عایق کاری داخل ماشین علاوه بر امنیت به جهت راحتی مصرف کننده نیز انجام میشود.

عایقکاری موتورخانه

انواع مختلفی از عایقکاری موتورخانه وجود دارد. که جدیدترین تکنولوژی در این زمینه، عایق ساختمانی الاستومریک است. عایق الاستومری دسته ای از عایق ها هستند که قابلیت به کارگیری در سیستمهای سرمایشی و گرمایشی را دارند و برای عایقکاری موتورخانه به کار میروند.در مقابل گرد و خاک، آلودگی‌های محیطی، بخار و رطوبت آب و نیز آلودگی‌های بیولوژیکی مقاوم و پایدارند. به علاوه این عایق‌های ساختمانی مقاومت نسبتا خوبی در برابر اشعه UV و خوردگی از خود نشان می‌دهند. انجام عایقکاری موتورخانه با استفاده از عایقهای الاستومری بسیار آسان شده و از این رو کاربرد فراوانی یافته است.


عایقکاری ساختمان

انواع مختلفی از عایقکاری ساختمان وجود دارد. که جدیدترین تکنولوژی در این زمینه، عایق ساختمانی الاستومریک است. عایق الاستومری دسته ای از عایق ها هستند که قابلیت به کارگیری در سیستمهای سرمایشی و گرمایشی را دارند و در عایقکاری ساختمان کاربرد فراوانی دارد. عایق‌های الاستومریک در مقابل گرد و خاک، آلودگی‌های محیطی، بخار و رطوبت آب و نیز آلودگی‌های بیولوژیکی مقاوم و پایدارند. به علاوه این عایق‌ها مقاومت نسبتا خوبی در برابر اشعه UV و خوردگی از خود نشان می‌دهند. عایقکاری آسان ساختمان با استفاده از عایق الاستومری استفاده از آن را برای کاربران راحت تر می‌کند.


عایقکاری حرارتی

انواع مختلفی از عایقکاری حرارتی وجود دارد. که جدیدترین تکنولوژی در این زمینه، عایق ساختمانی الاستومریک است. عایق الاستومری دسته ای از عایقکاری حرارتی هستند که قابلیت به کارگیری در سیستمهای سرمایشی و گرمایشی را دارند و در عایقکاری حرارتی ساختمان کاربرد فراوانی دارد. عایق‌های الاستومریک در مقابل گرد و خاک، آلودگی‌های محیطی، بخار و رطوبت آب و نیز آلودگی‌های بیولوژیکی مقاوم و پایدارند. به علاوه این عایق‌ها مقاومت نسبتا خوبی در برابر اشعه UV و خوردگی از خود نشان می‌دهند. عایقکاری آسان ساختمان  با استفاده از عایق الاستومری استفاده از آن را برای کاربران راحت تر می‌کند.

عایقکاری لوله

عایقکاری لوله ها یکی از موارد مهم در عایقکاری در ساختمان است. عایقکاری لوله ها با استفاده از عایقهای لوله ای الاستومری بسیار آسان شده است و کیفیت بالایی کسب نموده است. قیمت عایقکاری لوله  بسته به جنس به کار رفته متفاوت است. 


عایق کاری دیوار

 همیشه طبقه‌های زیرزمین یا همکف یک سازه در تماس با خاک مرطوب و نمناک است. به جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از نفوذ و رشد قارچ و باکتری به ساختمان ، عایقکاری این مناطق از اهمیت برخوردار است. عایق رطوبتی لایه‌ای پیش ساخته است که به وسیله آن از نفوذ نم و رطوبت جلوگیری می‌شود. در روش‌های سنتی برای عایق کاری رطوبتی از قیر و گونی استفاده می‌شده است. اما روش‌های نوینی نظیر استفاده از رزین اپوکسی ، ورقه‌های نازک پلی تن و عایق‌های الاستومری نیز امروزه رونق فراوان دارند. یکی از مشکلاتی که در دنیای امروز برای ساخت و ساز و ساختمان ها وجود دارد و عایق کاری رطوبتی آن را حل کرده است ، رطوبت و نم است عایق کاری دیوار و سقف ساختمان باعث جلوگیری از آسیب به ساختمان میشود و نشت رطوبت به ساختمان که باعث از بین رفتن سازه و زیبایی میشود را حذف میکند. عایق کاری استخر نیز از مسائل مهم در ساختمان است چرا که آب به مقدار زیاد و برای مدت طولانی در استخر وجود دارد و کوچکترین خطا در عایق کاری استخر سبب نشت آب و آسیب به ساختمان میشود. عایق کاری رطوبتی دیوار در واقع استفاده از پوشش هایی است که به صورت لایه ای تولید می شود و با سایز و طول و عرض مورد نیاز مشتریان مورد استفاده قرار میگیرد. عایق کاری رطوبتی انواع مختلفی دارند و از گذشته های دور تا به حال از انواع عایق های رطوبتی با ترکیبات مختلف در ساختمان سازی استفاده میشود. عایق های رطوبتی برای عایقکاری داخل ماشین نیز به کار میرود که از نشت آب به درون ماشین جلوگیری میکند. در واقع عایق کاری داخل ماشین علاوه بر امنیت به جهت راحتی مصرف کننده نیز انجام میشود.


عایق کاری رطوبتی

همیشه طبقه‌های زیرزمین یا همکف یک سازه در تماس با خاک مرطوب و نمناک است. به جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از نفوذ و رشد قارچ و باکتری به ساختمان ، عایقکاری این مناطق از اهمیت برخوردار است. عایق رطوبتی لایه‌ای پیش ساخته است که به وسیله آن از نفوذ نم و رطوبت جلوگیری می‌شود. در روش‌های سنتی برای عایق کاری رطوبتی از قیر و گونی استفاده می‌شده است. اما روش‌های نوینی نظیر استفاده از رزین اپوکسی ، ورقه‌های نازک پلی تن و عایق‌های الاستومری نیز امروزه رونق فراوان دارند. یکی از مشکلاتی که در دنیای امروز برای ساخت و ساز و ساختمان ها وجود دارد و عایق کاری رطوبتی آن را حل کرده است ، رطوبت و نم است عایق کاری رطوبتی دیوار و سقف ساختمان باعث جلوگیری از آسیب به ساختمان میشود و نشت رطوبت به ساختمان که باعث از بین رفتن سازه و زیبایی میشود را حذف میکند. عایق کاری استخر نیز از مسائل مهم در ساختمان است چرا که آب به مقدار زیاد و برای مدت طولانی در استخر وجود دارد و کوچکترین خطا در عایق کاری استخر سبب نشت آب و آسیب به ساختمان میشود. عایق کاری رطوبتی دیوار در واقع استفاده از پوشش هایی است که به صورت لایه ای تولید می شود و با سایز و طول و عرض مورد نیاز مشتریان مورد استفاده قرار میگیرد. عایق کاری رطوبتی انواع مختلفی دارند و از گذشته های دور تا به حال از انواع عایق های رطوبتی با ترکیبات مختلف در ساختمان سازی استفاده میشود. عایق های رطوبتی برای عایقکاری داخل ماشین نیز به کار میرود که از نشت آب به درون ماشین جلوگیری میکند. در واقع عایق کاری داخل ماشین علاوه بر امنیت به جهت راحتی مصرف کننده نیز انجام میشود.         

عایق بندی فرایند عایق ساختن است که عایق بندی حرارتی و عایق بندی صوتی و عایق بندی حرارتی ساختمان جزو زیرمجموعه عایق بندی هستند.

مطالب و مقالات عایق بندی

عایق بندی نصب عایق الاستومری
نصب عایق الاستومری
در نصب عایق الاستومری باید به برخی موارد و نکات توجه کرد. در هنگام جابجایی و نصب عایق باید از فشره کردن آن خودداری نمود تا مقاومت خود را حفظ کند. به علاوه در هنگام عایقکاری سطح باید توجه داشت که باید تمامی سطح با دقت و ظرافت عایقکاری شود چراکه عدم عایقکاری مناسب 5 درصد از سطح، موجب افت کارایی عایق تا 50 درصد میشود. تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده  عایق الاستومری  و خدمات عایق بندی 
1400-11-12
عایق بندی بهترین عایق الاستومری، عایق الاستومری ایزیدم
بهترین عایق الاستومری، عایق الاستومری ایزیدم
عایق الاستومری سلول بسته لوله ای و رولی (پتویی) از جنس EPDM، تجربه موفق و بسیار درخشانی به عنوان عایق حرارتی و برودتی در صنعت تأسیسات مکانیکی و انواع صنایع وابسته داشته است. از آنجایی که عایق الاستومری نسوز EPDM برتری های بسیار زیادی نسبت به عایق پشم شیشه دارد، امروزه به صورت عمده در صنعت تأسیسات مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. عایق الاستومری سطح خارجی نرم و بادوامی دارد که در مقابل انباشت آلودگی و رطوبت، مقاومت بالایی از خود نشان می دهد؛ بنابراین منجر به مقابله با رشد عوامل بیماری زا و قارچی می شود. همچنین به دلیل سطح مقاومی که عایق الاستومری دارد، در مقایسه با عایق پشم شیشه و سایر عایق های سنتی و قدیمی دارای مقاومت بیشتری (از لحاظ آسیب دیدن) می باشد. از دیگر خواص و مزایای عایق الاستومری یا عایق الاستومریک می توان به عدم وجود گازهای CFC , HCFC در ساختار آن اشاره نمود. فرآیند نصب و اجرای عایق الاستومری(عایق فوم الاستومری) نسبت به سایر عایق های سنتی و قدیمی بسیار آسان، سریع، تمیز و با کیفیت تر می باشد. تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده  عایق الاستومری  و خدمات عایق بندی 
1400-11-12
عایق بندی عایق الاستومری ایزیدم، بهترین نمونه عایق های الاستومری
عایق الاستومری ایزیدم، بهترین نمونه عایق های الاستومری
عایق های الاستومری ایزیدم از جنسEPDM جهت عایق کاری سیستم های سرمایشی و گرمایشی شامل انواع لوله کشی( آب، هوا، گاز، نفت، پتروشیمی، شیمیایی، خودرو سازی، نیروگاهی، کشتی سازی، هواپیماسازی، داروسازی و ساختمان..) دارای استاندارد بین المللی می باشد. کاربرد عایق الاستومری در سیستم HVAC&R در ساختمانها، کارخانجات و صنایع با ایمنی و استاندارد جهانی، به اشکال عایق های لوله ای، ورقه ای، رولی، نواری ( روکش دار ) می باشد. از مزایای عایق الاستومری: عدم رطوبت و ضد نفوذ آب بدون ریزش ذرات آلاینده عایق سرد و گرم و صوتی ( جذب صدا تا 27db در ضخامت 20 میلیمتر ) نسوز (دارای گواهی نامه) عدم ایجاد گاز های سمی HCFC , CFC عمر مفید بالای 30 سال بدون خورندگی روی لوله ها و مخازن صرفه جویی در مصرف انرژی70% تا 90% با توجه به ضخامت بکار رفته مقاومت بسیار بالا در مقابل شرایط بد آب و هوا و UV و رطوبت در صورت ایجاد فشار و نیرو های فشاری ، دوباره به حالت اول باز میگردد و تغییر شکل نمی دهد امکان و سرعت تعمیرات عایق الاستومری به سادگی و بدون نیاز به خرید مجدد (بسیار سریع) نصب بسیار سریع و آسان بدون عوارض برای نصاب و مصرف کننده ضریب مقاومت در مقابل جذب بخار آب ( μ ) = بالاتر از 7000 دانسیته ( چگالی ) = 70 kg/m3 تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده  عایق الاستومری  و خدمات عایق بندی 
1400-11-12
عایق بندی ویژگی های شاخص عایق الاستومری
ویژگی های شاخص عایق الاستومری
ویژگی های شاخص عایق الاستومری 1.این عایق ها قابل اشتعال نبوده و در دمای -200 الی +105 در جه سانتی گراد مقاومت خود را حفظ می کنند 2. در برابر جذب و نفوذ بخار آب بسیار مقاوم هستند 3. لوله های با قابلیت انعطاف پذیری و با وزنی بسیار کم در بازار هستند 4. از عوامل مخرب محیط زسیت محسوب نمی شود و گازهای سمی در ساخت و تولید آن جایی ندارند 5. در برابر گاز اوزون، مواد شیمیایی و اشعه UV از خود مقاومت نشان می دهد 6. رشد باکتری و قارچ در این لوله ها امکان پذیر نمی باشد . حساسیت های تنفس و پوست ایجاد نخواهد کرد 7. خصوصیت بارز و مورد توجه عایق الاستومری ساختار آن است که به صورت سلول بسته می باشد تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده  عایق الاستومری  و خدمات عایق بندی 
1400-11-12
عایق بندی با عایق الاستومری آشنا شوید.
با عایق الاستومری آشنا شوید.
مقاوت در برابر رطوبت، قویترین عامل فروش عایق الاستومری نسبت به سایر مواد عایق است. این عامل باعث شده است که عایق الاستومری در محیطی که مشکل بخار وجود دارد نیز مناسب باشد. عملکرد قوی حرارتی، نصب اسان، دوام، و ویژگیهای مطبوع IAQ ، عایق الاستومری را برای طیف وسیعی از کاربردهای HVAC (تهویه مطبوع)، سرد سازی و لوله کشی مناسب می سازد. عایق الاستومری رطوبت، خاک یا آشغال که باعث رشد کپک می شود را جذب نمی کند. این عایق یک ماده بدون فیبر، بدون فرمالدئید، با ماده VOC پایین است و بنابراین یک انتخاب خوب برای تسهیلاتی است که با IAQ مرتبط هستند. • همه این خواص عایق الاستومری بخاطر نوع مواد عام است و از نظر درجه و سازنده با هم فرق می کنند. سازنده ها باید همه ویژگیها را بررسی کنند. خواصی که بیان نشده است ممکن است نشانه مناسب نبودن کاربرد ان باشد یا نباشد. این کار باید توسط سازنده خاص بررسی شود. • ویژگیهای سطح داغ برای ضخامت یک اینچ معتبر است؛ بررسی نتایج مربوط به نوع و هر ضخامت دیگری به عهده سازنده است. • وقتی یک ویژگی درمحدوده مصرفی مشخصی نباشد با N/A3 نشان داده می شود. ویژگیهای فهرست شده یا ذکر شده نیز نشان داده می شوند. • همه ویژگیهای فهرست شده فقط برای مواد عایق بندی اصلی است و ممکن است بیانگر عملکرد سیستم عایق بندی مثل کم کننده بخار(Vapor retarders)، چسبندگی و مواد درزگیر نباشد. • مواد زیادی را می توان در خارج از محدوده ذکر شده بکار برد، اما احتیاط های دیگری را باید دنبال کرد. برای توضیح جزئیات باید با سازنده خاص مشورت کرد. • بعضی ارزشها مثل رسانایی حرارتی خاص با دمای میانگین متفاوت ممکن است به ارزش عایق الاستومری افزوده شود. • این نمودار برای محصولاتی با استانداردهای ASTM درست شده است. تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده  عایق الاستومری  و خدمات عایق بندی 
1400-11-12
عایق بندی چرا باید از عایق الاستومری استفاده کنیم؟
چرا باید از عایق الاستومری استفاده کنیم؟
1.مقاوم در مقابل خوردگی در عایق الاستومری 2.ضریب مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ بخار آب (7000 ≥ µ)د در عایق الاستومری 3.بسیار سبک با وزن مخصوص 45 الی 65 کیلوگرم بر متر مکعب 4.مقاوم در برابر خوردگی در شرایط بسیار بد آب و هوایی 5.سازگار با محیط زیست، بدون انتشار گازهای CFC و HCFC 6.ضریب انتقال حرارت بسیار پایین در عایق های الاستومری 7.نصب و تعمیر آسان و سریع 8.مقاومت بالا در برابر انتقال صدا در کانال های هوا و لوله ها 9.مقاومت بالا در برابر ترکیبات آروماتیک و هیدروکربن ها 10.مقاومت بالا در برابر روغنها، اسیدها و بازها 11.بدون تولید ریزگرد و غبار 12.انعطاف پذیر 13.مقاوم در مقابل فشار و ضربه 14.غیر سمی 15.عدم امکان رشد قارچ ها و باکتری ها در آن تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده  عایق الاستومری  و خدمات عایق بندی 
1400-11-12

محصولات عایق بندی

نوار درزگیر چسبدار با عایق الاستومری
عایق بندی : نوار درزگیر چسبدار با عایق الاستومری

نوار چسب آلومینیومی
عایق بندی : نوار چسب آلومینیومی

نوار چسب برزنتی
عایق بندی : نوار چسب برزنتی

نوارچسب پی وی سی
عایق بندی : نوارچسب پی وی سی

داکت پین
عایق بندی : داکت پین

برای تهیه و ساختن فلنج از کرنر یا گوشه فلنج استفاده میشود. ابعاد گوشه فلنچ به سایز فلنج مورد استفاده بستگی دارد.
عایق بندی : برای تهیه و ساختن فلنج از کرنر یا گوشه فلنج استفاده میشود. ابعاد گوشه فلنچ به سایز فلنج مورد استفاده بستگی دارد.

ساپورت کانال
عایق بندی : ساپورت کانال

فلنج کانال
عایق بندی : فلنج کانال

چسب مایع عایق الاستومری
عایق بندی : چسب مایع عایق الاستومری

چسب ماستیک
عایق بندی : چسب ماستیک

قفل و بست کانال
عایق بندی : قفل و بست کانال

عایق الاستومری صوتی آکوستیک
عایق بندی : عایق الاستومری صوتی آکوستیک

عایقهای الاستومری بدون هالوژن با روکش آلومینیوم
عایق بندی : عایقهای الاستومری بدون هالوژن با روکش آلومینیوم

عایق الاستومری بدون هالوژن رولی ساده
عایق بندی : عایق الاستومری بدون هالوژن رولی ساده

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم- بدون هالوژن
عایق بندی : عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم- بدون هالوژن

عایق الاستومری لوله ای ساده - بدون هالوژن
عایق بندی : عایق الاستومری لوله ای ساده - بدون هالوژن

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم مسلح NBR
عایق بندی : عایق الاستومری با روکش آلومینیوم مسلح NBR

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR
عایق بندی : عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR

عایق الاستومری پشت چسبدار ساده NBR
عایق بندی : عایق الاستومری پشت چسبدار ساده NBR

عایق الاستومری رولی ساده NBR
عایق بندی : عایق الاستومری رولی ساده NBR

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم NBR
عایق بندی : عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم NBR

عایق الاستومری پشت چسبدار مسلح NBR
عایق بندی : عایق الاستومری پشت چسبدار مسلح NBR

عایق الاستومری لوله ای ساده NBR
عایق بندی : عایق الاستومری لوله ای ساده NBR

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم مسلح EPDM
عایق بندی : عایق الاستومری با روکش آلومینیوم مسلح EPDM

عایق الاستومری پشت چسبدار ساده EPDM
عایق بندی : عایق الاستومری پشت چسبدار ساده EPDM

عایق الاستومری پشت چسب دار مسلح EPDM
عایق بندی : عایق الاستومری پشت چسب دار مسلح EPDM

عایق الاستومری رولی ساده EPDM
عایق بندی : عایق الاستومری رولی ساده EPDM

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم EPDM
عایق بندی : عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم EPDM

عایق الاستومری لوله ای سادهEPDM
عایق بندی : عایق الاستومری لوله ای سادهEPDM

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده EPDM
عایق بندی : عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده EPDM

شاخه های محصولات