صفحه اصلی مقالات عایق الاستومری نسل جدید از عایق های الاستومری

نسل جدید از عایق های الاستومری

نسل جدید از عایق های الاستومری نسل جدید از عایق‌ها ، عایق‌های الاستومری هستند. این عایق‌های فوم الاستومری جایگزین بسیار مناسبی برای عایق‌های سنتی هستند و شما می توانید انواع مختلف عایق های الاستومری را از مراکز مربوط به پخش انواع عایق الاستومری مانند عایق الاستومری NBR ، عایق الاستومری نخ دار مسلح و.. تهیه نمود و این عایق ها قابلیت استفاده در عایقکاری‌های گسترده را دارا می‌باشند. به علاوه کاربری عایق فوم الاستومری بسیار ساده و سهل است و برخلاف نمونه‌های سنتی از عایق‌ها (پشم شیشه ، پشم سنگ و موارد مشابه) ، کاربرد آن‌ها در عایق‌کاریها ، خطرات محیط زیستی به دنبال ندارد. این عایق های فوم الاستومری خود چسب ، عایق فوم الاستومری نخ دار مسلح و عایق فوم الاستومری بدون هالوژن با داشتن ساختار سلولی بسته مانع از نفوذ و گذر حرارت و رطوبت می‌شوند و برای عایق کردن کلیه تاسیسات و در بسیاری از شرایط آب و هوایی مناسب هستند.
یکی از مسائل مورد توجه در عایقکاری ساختمان ، در نظر گرفتن سطح تماس با محیط خارجی ، محدوده جغرافیایی و سیستم سرمایشی و گرمایشی سازه است. از طرف دیگر مواد و متریال به کار رفته در عایق و شیوه نصب و اجرای آن می‌باشد. عایق‌های الاستومری بدون هالوژن یکی از گزینه‌های مناسب برای عایقکاری در سازه‌هاست که به دلیل ساختمان بسته مواد خود ، مقاومت حرارتی بالایی داشته و به خوبی در برابر رطوبت و نم مقاومت مینماید.
برخی از عایقهای فوم الاستومری از جنس NBR تهیه میشوند. لاستیک NBR که با Buna-N و Perbunan نیز شناخته می شود و عامل اصلی در ساخت عایق الاستومری NBR است ، در واقع لاستیک سنتزی است که از مواد پلیمری آکریلونیتریل (ACN) و بوتادین ساخته شده است. نام های تجاری این محصول عبارتند از نیپل (Nipol) ، کرایناک (Krynac) و یوروپرن (Europrene). عایق‌های NBR ساده که در واقع بدون پوشش جانبی ارائه می‌شوند ، مقاومت بالایی در برابر تنش‌های مکانیکی دارند و از نفوذ رطوبت و نم تا حد قابل قبولی جلوگیری می‌کنند.
دسته ای دیگر از عایقهای الاستومری ساختاری با ترکیب EPDM دارند. عایق الاستومری EPDM از لاستیک سینتتیک و الاستومری ساخته می شود و کاربردهای وسیعی دارد. لاستیک‌های EPDM مقاومت حرارتی بسیار خوبی دارند. این مواد در مقابل عبور بخار آب و رطوبت و نم مقاومت بالای از خود نشان می‌دهند که دلیل آن سلول بسته بودنشان است. به علاوه این عایق‌ها خاصیت تابش بالایی دارند که این قابلیت‌ها به مواد سلول بسته انعطاف پذیر با ضخامت نسبتا کم اجازه می‌دهد که از چگالش سطحی جلوگیری کنند. بنابراین در عایق‌کاری سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی کاربرد فراوانی دارند.


شاخه های محصولات
کمپانی های همکار