صفحه اصلی مقالات عایق الاستومری عایق الاستومری بدون هالوژن

عایق الاستومری بدون هالوژن

عایق الاستومری بدون هالوژن گروه هالوژن عناصر گروه ۱۷ (گروه ۷ اصلی) جدول تناوبی هستند یعنی: فلوئور(F)، کلر(Cl)، برم(Br)، ید(I) و آستاتین(At).
هالوژن‌ها (به انگلیسی: Halogen) در حالت طبیعی خود مولکول‌های دواتمی هستند. واژهٔ هالوژن از زبان یونانی گرفته شده و به معنی نمک‌زا است.
هالوژن‌ها می‌توانند با دریافت یک الکترون و تشکیل آنیون، به آرایش پایدار هشتایی گاز نجیب (اوکتت) برسند (الکترون‌خواهی آن‌ها منفی است)؛ به همین دلیل واکنش‌پذیری زیادی دارند. همین عامل سبب شده عناصر گروه 17 به شدت سمی باشند.
در دنیای امروز حفظ سلامتی و افزایش ضریب امنیت جانی انسان ها بویژه در کشور های پیشرفته از اهمیت خاصی برخوردار است از این رو شرکت ایزیدم موفق به تولید عایق الاستومری بدون هالوژن شده است. عایق الاستومری ایزیدم بدون هالوژن های کلر، برم و ترکیبات برم می باشد. این نوع عایق ضد حریق بوده و فاقد گازهای سمی و خطر ناک است و همچنین به دلیل ساختار سلول بسته آن در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. این نوع عایق بدلیل عدم داشتن مواد خطرناکی مثل گرد و غبار و فیبر قابلیت نصب آسان و سالمی دارد. بنابر این این عایق ها در بخش های حمل و نقل، سکوهای دریایی و چاه های نفتی، تجهیزات پتروشیمی، صنایع دریایی، ساختمان های عمومی و بهداشتی و مراکز حساس مورد استفاده قرار می گیرند.


شاخه های محصولات
کمپانی های همکار