صفحه اصلی مقالات عایق الاستومری عایق الاستومری و پلی الیفین در مقابل حرارت و ذوب شدن

عایق الاستومری و پلی الیفین در مقابل حرارت و ذوب شدن

عایق الاستومری و پلی الیفین در مقابل حرارت و ذوب شدن بین عایق الاستومری و پلی الیفین در اثر درجه حرارت بالا و پایین، خاصیت ارتجاعی وجود دارد. این تفاوت بین عایق الاستومری و پلی الیفین از پلیمرها و فرآیندهای استفاده شده برای ساخت آنها بوجود می آید. عایق الاستومری به صورت عرضی متصل است (ترموست) در حالی که محصولات عایق پلی الیفین گرمانرم هستند. هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بسیار بالا نیز عایق الاستومری ذوب نمی شود.
بر خلاف عایق الاستومری، عایق بندی لوله های پلی الیفین دارای انتقال دقیق دما هستند و در نتیجه محدوده مجاز استفاده از دما را محدود می کنند. عایق های لوله پلی الیفین از نظر ترموپلاستیک هستند و در نتیجه ، هنگامی که آنها در معرض دمای بالا (بالاتر از 200 درجه فارنهایت) قرار می گیرند، نرم و تغییر شکل می شوند. این مدل عایق بر خلاف عایق الاستومری در دمای 220 درجه فارنهایت و حتی برای مدت زمان کوتاه ذوب می شوند و منجر به خرابی فاجعه آمیز می شوند.
به دلیل این خطر، عایق پلی الیفین بر روی هیچ سیستمی که امکان دسترسی سیستم به نقطه ذوب عایق وجود دارد، نباید استفاده شود. در چنین سیستم‌هایی تنها باید از عایق الاستومری استفاده کرد.

منبع:
https://insulation.org/io/articles/proper-use-and-application-of-flexible-closed-cell-insulation/


شاخه های محصولات
کمپانی های همکار