صفحه اصلی مقالات عایق الاستومری مواد سازنده عایق الاستومری، ویژگی‌های عایق الاستومری، کاربردهای عایق الاستومری

مواد سازنده عایق الاستومری، ویژگی‌های عایق الاستومری، کاربردهای عایق الاستومری

مواد سازنده عایق الاستومری، ویژگی‌های عایق الاستومری، کاربردهای عایق الاستومری اکثریت قریب به اتفاق محصولات عایق الاستومری فروخته شده بر اساس مخلوط پلیمری لاستیک PVC / NBR است. محصولات عایق الاستومری استاندارد حاوی PVC و همچنین سایر مواد حاوی هالوژن هستند. این گونه عایق الاستومری باعث افزایش خاصیت اشتعال پذیری محصول می شوند. اخیراً کلاس جدیدی از محصولات عایق الاستومری معرفی شده است که این کلاس جدید عایق الاستومری از مواد مبتنی بر PVC نیست، بلکه بر اساس دیگر مخلوط های پلیمری است و هالوژن ندارد. این مخلوط‌های عایق الاستومری مشکلات احتمالی مربوط به محصولات حاوی هالوژن مانند دود خورنده ایجاد شده هنگام سوختن محصول را از بین می‌برد.
محصولات عایق الاستومری قابلیت انعطاف پذیری عالی، انتقال بخار آب کم دارند. از سایر خصوصیاتی عایق الاستومری نیز می‌توان به مقاومت خوب در برابر روغن و ازن و چسبندگی پوشش عالی اشاره کرد. دامنه استفاده درجه حرارت معمولی در عایق الاستومری از 70ºF -57ºC) تا 220ºF (105ºC) است. و اگرچه تمام محصولات عایق الاستومری سلول بسته خصوصیات مشابهی دارند، می‌توان طیف گسترده‌ای از مواد افزودنی (مثل پرکننده ها، پلاستیک‌سازها، مهارکننده های پیری و شعله) را نیز برای تقویت خواص فیزیکی عایق الاستومری در آنها گنجانید.
از محصولات عایق الاستومری برای جلوگیری از تراکم کاربردهای برودتی و گرمایش، تهویه، و تهویه هوا (HVAC) استفاده شده است. می توان از عایق الاستومری در لوله کشی (آب سرد و گرم)، و عایق مجاری و سیستم های گرمایش آب گرم هم استفاده کرد.

منبع:
https://insulation.org/io/articles/proper-use-and-application-of-flexible-closed-cell-insulation/


تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده عایق الاستومری و خدمات عایق بندی 


شاخه های محصولات
کمپانی های همکار