صفحه اصلی مقالات عایق الاستومری نگاهی مقایسه‌ای میان عایق‌های NBR و عایق الاستومری EPDM ، خرید عایق الاستومری ، بهترین عایق الاستومری ، عایق الاستومری ارزان ، عایق الاستومری خوب ، عایق الاستومری ایزیدم

نگاهی مقایسه‌ای میان عایق‌های NBR و عایق الاستومری EPDM ، خرید عایق الاستومری ، بهترین عایق الاستومری ، عایق الاستومری ارزان ، عایق الاستومری خوب ، عایق الاستومری ایزیدم

نگاهی مقایسه‌ای میان عایق‌های NBR و عایق الاستومری EPDM ، خرید عایق الاستومری ، بهترین عایق الاستومری ، عایق الاستومری ارزان ، عایق الاستومری خوب ، عایق الاستومری ایزیدم نگاهی مقایسه‌ای میان عایق‌های NBR و عایق الاستومری EPDM

همیشه اختلافاتی میان مشخصات عایق‌ الاستومری EPDM و عایق‌های NBR مورد بحث متخصصین بوده است ولی حقیقت این است که بسیاری از مشخصات عایق NBR و عایق الاستومری EPDM کاملا شبیه هم هستند و اختلافات بسیار ناچیزی با هم دارند. در کل می توان گفت که ممکن است کاربری عایق الاستومری EPDM در بعضی موارد بسیار خاص، اندکی از عایق NBR بهتر باشد ولی باید توجه کرد که تولید عایق الاستومری EPDM بسیار مشکل است و بزرگ ترین عایق سازان نیز عایق الاستومری EPDM با خلوص 100% نمی سازند، چراکه اصلا مقرون به صرفه نیست.

به طور کلی تفاوتهای عایق NBRو EPDM را میتوان در 9مورد حائز اهمیت خلاصه نمود.

1 – جنس ماده :
عایق NBR از سه ماده : nitrile butadiene rubber و عایق الاستومری EPDM از
چهار ماده : ethylene propene diene methylene تشکیل شده است.

2- محدوده دمای کاری :
عایق الاستومری از جنس NBRقابلیت کارکرد تا دمای 120 تا 10- درجه سانتیگراد را فراهم می کند؛ این در حالی است عایق الاستومری از جنس EPDMقابلیت سرویس دهی تا ماکزیمم دمای 150 تا 30- درجه سانتیگراد را دارند.
3- مقاومت در برابر نور خورشید و ازن :
بصورت ذاتی عایق الاستومری از جنس EPDMدر مقایسه با NBRمقاومت بالاتری نسبت به نور خورشید دارند با این وجود استفاده از این عایق ها بدون روکش محافظ پیشنهاد نمیگردد؛ زیرا در صورت استفاده بدون لایه محافظ هر دو جنس NBRو EPDMبا گذشت زمان نه چندان طولانی از بین می روند.

4- مقاومت در برابر روغن و گریس :
عایق های NBRدر مقایسه با عایق الاستومری EPDMدر برابر روغن، گریس و بسیاری از مواد شیمیایی مقاومت بالاتری دارند.
5- ضریب هدایت حرارتی:
اگرچه میزان ضریب هدایت حرارتی برای این دو ماده بسیار پایین می باشد، اما این کمیت در عایق های NBRبدلیل داشتن دانسیته پایین تر، کمتر می باشد. در مراجع ذکر شده است که بهترین خواص عایق بودن و یا به عبارتی دیگر بهترین رفتار هدایت حرارتی برای فوم های سلول بسته درمحدوده دانسیته 99کیلوگرم/متر مکعب بدست می آید.


6- مقاومت در برابر نفوذ بخار آّب :
مقاومت نفوذپذیری بخار آب در فوم، تعادلی است پیچیده بین ساختار محصول و شیمی آن، که طراحی صحیح از چند لایه از مولکولهای قطبی و غیر قطبی می تواند بهترین خواص سدکنندگی را بهمراه داشته باشد. تکنولوژی NBRبیش از 50سال قدمت دارد، که مقادیر واقعی µدر محدوده 0999برای آن بسیار معمول می باشد. بطور معمول، محصولات EPDMبا پلیمر های غیرقطبی دارای بازده کمتری می باشند و مقدار آن معمولا کمتر از 9999می باشد. بمنظور دستیابی به مقادیر بهتر، تولید کنندگان EPDMملزم به استفاده از پلیمرهای دیگر می باشند که این امر افت خواص، مقاومت UVو دما را در مقایسه با محصول NBRمشابه ، بهمراه دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید انواع عایق الاستومری، با تلفن‌های شرکت رامیار تجارت آراد نمایندگی رسمی عایق ایزیدم در ایران، در تماس باشید.


شاخه های محصولات
کمپانی های همکار