صفحه اصلی محصولات عایق NBR عایق الاستومری رولی NBR عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR

به عایق‌هایی که از جنس الاستومر اسفنجی NBR ساخته می‌شود و به صورت رولی با روکش آلومینیوم عرضه می‌گردند، عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR گویند.


عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR


عایق‌هایی که به صورت معمول برای عایقکاری سازه‌ها به کار می‌روند، شامل موارد زیر است.
پشم معدنی: پشم های معدنی، موادی هستند که از پشم سنگ و پشم سرباره و الیاف غیرارگانیک تشکیل می‌شوند و با استفاده از رزین ارگانیک متصل می‌گردند. این عایق‌ها مقاومت حرارتی بسیار دارند و از آن‌ها هم به عنوان عایق حرارتی و هم به عنوان عایق صوتی و ضدآتش استفاده می شود.

پشم شیشه: این عایق نیز مانند پشم سنگ، ازالیاف غیرارگانیک شیشه ساخته می‌گردد و با رزین ارگانیک به هم متصل می‌شود. پشم شیشه نیز در در عایق کاری حرارتی و صوتی کاربرد دارد. پشم های معدنی و پشم شیشه، عایق گرم محسوب می شوند.

عایق‌های الاستومری: این عایقها در واقع فوم های انعطاف پذیر و نرمی هستند که از لاستیک الاستومر NBR یا EPDM و یا فوم های پلی اتیلنی (XPE / EPE) ساخته شده‌اند. این عایق‌ها از دسته عایق‌های سرد محسوب شده و مقاومت به نفوذ بخار بسیار بالایی دارند. به طوری که دیگر نیاز به پوشش بخار خارجی ندارند.

فوم های صلب
از فوم های صلب پلیمری نظیر پلی یورتان و فنولیک و یا پلی استایرن که به صورت تزریقی یا شکل‌های آماده موجود است، در عایق کاری لوله ها استفاده می شود. این عایق‌ها دارای ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی هستند. گرچه از طرف دیگر باید گفت که خواص ضد آکوستیکی آن‌ها، بسیار ناچیزی است.

عایق‌های الاستومری که نسل جدید عایق‌ها هستند، مزایای زیادی نسبت به سایر انواع عایق‌ها دارند. یکی از مزایای عمده این عایق‌ها نسبت به فوم‌های پلی اتیلنی این است که از آنجایی که فوم های پلی اتیلنی Thermoplastic هستند، اگر دمای محیطی که در آن به کار گرفته شده‌اند، از محدوده دمای مجاز بالاتر رود، فرو ریخته و به صورت دائمی تغییر شکل می‌دهند. در حالیکه فوم‌های الاستومری جزو مواد Thermoset است و چنین مشکلی را به همرا ندارد.
عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR را می‌توان در فضاهای باز و موتورخانه هابه کار گرفت. این عایقها مقاومت بالایی در برابر اشعه UV خورشید، ضربات مكانیكی و مواد خورنده دارند و برای عایقکاری مخازن، لوله‌های بزرگ و كانالهای ها مناسب هستند.
عایق الاستومری رولی یا ورقه ای NBR دارای ساختار فوم لاستیکی سلول بسته است که سلولی غیر متخلخل و بستۀ بزرگتر از 90 درصد دارد. عایق الاستومری NBR با انواع روکش آلومینیومی میتواند روکش شود که باعث افزایش مقاومت آن می‌گردد. این دسته از عایق‌های الاستومری، در برابر کندانس، فقدان حرارت و انتقال صوت، مقاومت بسیار بالایی دارد. به علاوه برش آسانی داشته و چسبکاری در آن‌ها به سادگی صورت می‌گردد که به این سبب زمان اجرای پروسه نصب عایق، بیش از 40 درصد کاهش می یابد.


تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده عایق الاستومری و خدمات عایق بندی 


عایق الاستومری با روکش آلومینیوم ساده NBR


مشخصات تکنیکال

1 نوع جنس کالا عایق الاستومری با روکش آلومینیوم
2 محدوده قطر Ø 15 mm - Ø 1422 mm
3 محدوده دما ۳۰°C + ۱1۰ °C-
4 کلاس بازدارنده شعله استاندارد (M1)
5 نوع ارایه جعبه / 2 m
6 ضخامت دیوار عایق 6 mm 22 / mm
7 روکش آلومینیوم
شاخه های محصولات
کمپانی های همکار