عایق الاستومری رولی ساده EPDM

عایقی که از جنس EPDM بوده و به صورت رولی و بدون پوشش و چسب تهیه شود، عایق الاستومری رولی ساده EPDMاست.


عایق الاستومری رولی ساده EPDM


استفاده از عایق‌های الاستومری که نسل تازه‌ای از شیوه‌های عایق‌کاری هستند به جای روش‌های عایق‌کاری سنتی، مزایای زیادی را به همرا دارد. از مزایای استفاده از عایق‌های الاستومری، می‌توان به سبک و انعطاف پذیر بودن، ضریب انتقال حرارتی کم، مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و رشد کپک و قارچ و نصب آسان اشاره نمود. به علاوه این عایق‌ها مانند تمامی انواع عایق‌های الاستومری هیچگونه ایجاد حساسیت تنفسی یا پوستی نمی‌کنند.
عایق‌های الاستومری رولی بنا به شرایط آب و هوایی منطقه مورد استفاده، در ضخامت‌های مختلفی ممکن است به کار گرفته شوند. این عایق‌های کاربرد وسیعی دارند و می‌توانند بر روی لوله‌های تاسیسات، سطح خروجی در کانال‌های هوا و نیز مخازن مورد استفاده قرار بگیرند.
بیشترین کاربرد عایق‌های رولی ساده برای پوشش دهی و عایق کردن سیستم‌های تاسیساتی در محیط‌های داخلی (نه محیط‌هایی که در معرض هواست) می‌باشد.
در صورتی که عایق الاستومری استفاده شده، عایق های سلول بسته متشکل از لاستیک غیر مزدوج اتیلن پروپیلن، که خودنوعی از لاستیک غیر قطبی و اشباع و ضد ترک است، باشد به آن عایق الاستومری EPDM گویند. دسته‌ای دیگر از عایق‌های الاستومری، عایق‌های الاستومری NBR است.
همواره اختلافات بین مشخصات EPDM و NBR مورد بحث متخصصین بوده است ولی حقیقت این است که بسیاری از مشخصات NBR و EPDM کاملا شبیه هم هستند و اختلافات بسیار ناچیزی با هم دارند. در کل می‌توان گفت که ممکن است کاربری EPDM در بعضی موارد بسیار خاص، اندکی از NBR بهتر باشد ولی باید توجه کرد که تولید EPDM بسیار مشکل است و بزرگ ترین عایق سازان نیز EPDM با خلوص 100% نمی سازند چراکه اصلا مقرون به صرفه نیست.

تهیه شده در وبسایت ایزیدم ایران ارائه کننده عایق الاستومری و خدمات عایق بندی 


عایق الاستومری رولی ساده EPDM


مشخصات تکنیکال

شاخه های محصولات
کمپانی های همکار